Info
Titel: De grote beerrups
Auteur: Julia Donaldson
Illustrator: Yuval Zommer
Uitgever: Lemniscaat
Aantal sterren

“Ik word ook een vlinder”, zei de grote beerrups
“Ja, een heel saaie bruine, neem ik aan. Maar dat geeft niet, we kunnen niet allemaal kleurig zijn” lachte de witvlakrups.
Julia Donaldson


Korte inhoud
De grote beerrups is op zoek naar heerlijke paardenbloemen in de tuin, onderweg komt ze allemaal fleurige rupsen tegen… die zijn allemaal veel mooier dan de grote beerrups. Ze doen een beetje gemeen tegen haar. Na een tijdje kruipen alle rupsen in hun coconnetje, hoe mooi zullen alle rupsen worden als ze vlinders worden…?


Een vrolijk prentenboek, met een mooie boodschap!
Pluspunten
- De illustraties van Yuval Zommer zijn zoals gewoonlijk weer ontzettend mooi, de vrolijke kleuren en sprekende rupsen passen perfect bij dit verhaal.
- Achterin het boek is een klein informatief boekje opgenomen met leuke activiteiten en nuttige info voor jonge kinderen. Leuk om mee aan de slag te gaan tijdens thema lente!
- Het boek is een luchtige variatie op “het lelijke eendje”, een verhaal met een duidelijke boodschap. Mooi om het met jonge kinderen over te hebben.
Minpunten
- De cyclus van de rups wordt al redelijk inzichtelijk in dit boek, mocht je een boek zoeken dat echt over deze evolutie gaat, dan is een ander prentenboek wellicht meer geschikt.
Tip voor in de klas!
Maak een insectenhoek in de klas waarin de kinderen dingen kunnen ontdekken over rupsen en vlinders. Wellicht is er wel budget om vlinders in een cocon aan te schaffen. De kinderen kunnen dan het dagboekje bijhouden dat achterin het kleine informatieve boekje zit.
0 Comments for “Recensie: De grote beerrups – Julia Donaldson”